TÁBOR lt U MLÝNA - MAŘENICE

Bohužel rozsáhlá těžba dřeva, které aktuálně probíhá na našem tábořišti nám letos neumožnila jet k nám. Hledat tábořiště v půlce dubna je velmi náročné, protože většina tábořišť jsou již dávno obsazena. Jsme rádi, že se nám podařilo najít aspoň toto náhradní, i když je hodně daleko. Vzdálenost si uvědomuje a vše k tomu přizpůsobujeme. Byť je to daleko čeká nás čtrnáct dní v krásné přírodě Lužických hor. V okolí máme krásné borovicové a smíšené lesy, také i rovný les. Tábořištěm protéká meandrující říčka, v okolí je plno historických i přírodních zajímavostí. Určitě se děti mají na co těšit a poznají nový kraj a přírodu, kterou u nás tolik nenajdeme. Tábořiště se nachází v obci Mařenice, okres Česká Lípa, Liberecký kraj. Do Liberce je to 20 minut cesty autem.

Tábořiště je podobného rázu jako známe od nás, tedy přírodní, bez elektřiny a tekoucí teplé vody. Děti spí v podsadových stanech po dvou, navštěvují kadiboudy a polní umývárnu.

Účastní se táborového chodu – služba v kuchyni (letos jen příprava surovin, které pak projdou teplenou úpravou), příprava dřeva, pumpování vody, noční hlídky.

NOVÁ ADRESA!

Jméno táborníka

LT U Mlýna

Mařenice

471 56