DOBOVÉ

Naše týmy vědců, kteří se vypravují za poznáním příběhu a snad velkému objevu, přijíždí do míst starověkého Egypta. Abychom nepůsobili na první pohled jako cizinci z Evropy je potřeba se přizpůsobit místní a dávné módě. Lépe se nám bude komunikovat s místním lidem a práce bude bezesporu jednodušší.

Každý vědec neboli egypťan by měl být vybaven:

- dlouhé bílé tričko nad kolena nebo bílou jednoduchá tuniku nad kolena – prosím dodržte délku nad kolena!

- opasek na tričko nebo tuniku – starší konopný, přírodní provaz

- egyptské sandály nebo jinou podobnou obuv

-  náhrdelník s přívěškem – obdrží děti na táboře

 

Na táboře si děti tričko nebo tuniky vyzdobí dle egyptských motivů s barvami družin.

 

Můžete si s dobovým samozřejmě vyhrát i vy, můžete připojit ozdobné lemy, propracovaný opasek, další korále a náhrdelníky. Fantazii se meze nekladou, zvláště pak té dětské. Ukázka bude k dispozici na předtáborové schůzce.

Tunika:

Tunika se dá vytvořit velice jednoduše z širšího pruhu látky, kde uprostřed vystřihnete otvor na hlavu a po stranách sešijete. Rukávy nejsou nutné, po většinu času máme teplo a v chladnějším počasí stačí dát pod tuniku tričko s dlouhým rukávem. Otvor na hlavu a ruce můžete ozdobně zalemovat třeba nějakou příjemnější stužkou, aby neškrábala. Holky mohou mít zúženější pas. Délka nad kolena, ať nebrání v pohybu. Moc krátká nevypadá hezky a odhaluje jisté partie. Prosím barvu tuniky bílou!

Přikládáme návody na ušití tuniky: zde!