Dobové oblečení

Ostrov Blp, na který se v den odjezdu všichni společně vydáme, se nachází na samém severu vikingských krajin. Je tedy třeba řádně přizpůsobit svůj oděv, ať je naše jednotná síla vidět už z dáli.
Každý viking by měl mít:

  • tuniku přírodní barvy – připravenou z domu
  • vikingskou helmici – vyrobíme na táboře
  • opasek na tuniku – opět vyrobíme na místě

Můžete si s dobovým samozřejmě i vyhrát, tunika může mít ozdobný lem, můžete připojit vestičku nebo menší kožešinku, vikingské kalhoty, z loňska lze přidat chrániče na předloktí, a pokud najdete malé meče, luky nebo štíty, děti je jistě využijí. Fantazii se meze nekladou, zvláště pak té dětské. Ukázka bude k dispozici na předtáborové schůzce.

Tunika:
Tunika se dá vytvořit velice jednoduše z širšího pruhu látky, kde uprostřed vystřihnete otvor na hlavu a po stranách sešijete. Rukávy nejsou nutné, po většinu času máme teplo a v chladnějším počasí stačí dát pod tuniku černé tričko s dlouhým rukávem. Otvor na hlavu a ruce můžete ozdobně zalemovat třeba nějakou příjemnější stužkou, aby neškrábala. Holky mohou mít zúženější pas. Délka nejlépe nad kolena, ať nebrání v pohybu. Moc krátká zase nevypadá hezky a odhaluje jisté partie. Prosím volte přírodní barvy látky na tuniku, např. do hněda, béžová, zelenkavá, šedá, černá.
Přikládáme návody na ušití tuniky: http://www.tabor-profit.cz/news/vyroba-tuniky/