TÁBOŘIŠTĚ POD AUERŠPERKEM

Naše tábořiště se nachází v malebném údolí říčky Bystřičky mezi obcemi Dvořiště a Pivonice na Pernštejnsku. Na tábořiště jezdíme od roku 1985 a každoročně ho pronajímáme i dalším oddílům a organizacím, většinou z okolí Brna. Snažíme se zachovat klasické tábořiště s podsadovými stany, srubovou kuchyní, studnou, dřevěnou jídelnou, kadibudkami, hangárem, vojenskou umývárnou a podobně, bez elektřiny a jiných moderních technologií.  

Nejbližší okolí jsou lesy, převážně jehličnaté (smrk, borovice, jedle, modřín) a louky podél meandrující říčky. Okolo tábořiště vede málo frekventovaná turistická stezka. Přímo nad tábořištěm se nachází zřícenina obraného hradu Aueršperk ze 13. století (v současnosti jsou vidět pouze torza budov a věže). Za to dál, asi 2 km je možno navštívit rozlehlejší zříceninu Zubštejn, kde je k vidění široké okolí. Je možné zde i přespat. Další okolí se pyšní několika méně významnými ruinami hradů, dlouhými i kratšími štolami (Morie, Dračí sluj,…) a pak je možno navštívit slavný Pernštejn. Vzdálenost od Bystřice nad Pernštejnem je chůzí 5 km. Zde nakupujeme, vyzvedáváme poštu a případně hledáme lékařskou pomoc.

Každý rok se naše tábořiště snažíme zkrášlovat o další zajímavé stavby nebo vychytávky, ale také průběžně opravujeme a spravujeme celé tábořiště podle toho, co je zrovna potřeba. V roce 2018 jsme dokončili přestavbu "chrámu". Dřevěný srub s pevnou střechou a nově i patrem, který slouží jako herna, úkryt před deštěm a pro vedoucí také nocležiště. Také jsme přistavěli vedle kuchyně pícku s udírnou, takže teď si můžeme upéct na táboře třeba pizzu nebo čerstvý chléb na snídani. V roce 2019 jsme obměnili stoly a lavice v jídelně, zakoupili nové celty na stany a rozšířili tábořiště o nový hangár. 

Děkujeme Jihomoravskému kraji za dlouhodobé poskytování části finanční prostředků. 

 

popis cesty k táboru

 Letní tábor Aueršperk u Bystřice nad Pernštejnem

 Autem nebo vlakem do Bystřice nad Pernštejnem. Odtud směrem na Vír, minete odbočku na Dvořiště a Ždánice a za nimi začíná les. Asi po 200m jízdy lesem je levotočivá zatáčka s travnatým ostrůvkem. U ostrůvku odbočit doprava  na lesní cestu, po ní asi 500m lesem. V polovině se rozdvojuje, opět doprava. Po výjezdu z lesa znovu doprava, podél lesa, po 200m je tábořiště.

Tboit_2.jpg

Tboit_3.jpg