Pracovní víkendy na tábořišti

Pracovní víkend na tábořišti s rodiči a dětmi 1. – 3. 6.

Udržování našeho tábořiště nám dává každoročně pořádně zabrat. I když jsme loni spoustu věcí opravili, postavili a vyrobili, stále je ještě několik věcí, které na nás čekají. Letos bychom rádi dokončili stavbu chrám, opravili druhou část kadibudek a zábradlí, pokryli střechu kostela a zabezpečili most a pokud to bude možné opravili podsady a vyrobili několik nových podsad.

Proto se opět obracíme na Vás a budeme moc rádi, když nám o víkendu 1. - 3. 6., přijedete pomoci s obnovou tábořiště. Materiál a nářadí bude připraveno. Doprava na tuto akci je vlastní, stravu zajišťujeme my, stany zapůjčíme, spacáky potřebujete vlastní. Je samozřejmě možné přijet jen na jeden den a večer se vrátit domů.  (Přesné propozice s informacemi pošleme během května.)

 

Stavěčka 27. 6. – 30. 6.

IMG_2748.JPG

Po opravách tábořiště nás čeká samostatná stavba tábora. Letos začínáme stavěj již v půlce týdne a končit budeme již v sobotu. V sobotu večer začíná první pronájem tábora. Do práce se mohou zapojit nejen tatínci při práci se dřevem, nošení a stavbách, ale samozřejmě i maminky, které se starají o pracovníky, tím, že je nasytí a zabezpečí úklid okolo. Pomohou s hrabáním posečené trávy a dalšími drobnostmi. Nemusíte se bát vzít s sebou také Vaše robátka. Ta si mezitím pohrají, občas pomohou s lehkými pracemi a tímto způsobem se i ony učí, že postavit tábor nelze ze dne na den a že to stojí mnoho úsilí. Doprava na tuto akci je vlastní, stravu zajišťujeme my, stany zapůjčíme, spacáky potřebujete vlastní. Je samozřejmě možné přijet jen na sobotu a večer se vrátit do vlastní postele. (Propozice ke stavěčce budou na začátku června.)